Konkurs Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego
na najlepszą pracę licencjacką i magisterską
z zakresu spraw międzynarodowych
Edycja I
Szanowni Uczestnicy Konkursu,
31 sierpnia br. upłynął termin przyjmowania prac licencjackich, zaś 3 września br. prac magisterskich.
Wpłynęło łącznie 112 prac, z tego 69 prac licencjackich i 43 prace magisterskie.
Autorzy reprezentują kilkadziesiąt uczelni z całego kraju oraz wiele kierunków studiów (m.in. politologia, stosunki międzynarodowe, europeistyka, ekonomia, historia, geografia, bezpieczeństwo narodowe).
W dniu 9 września br. o godz. 12:00 ogłosimy, które prace przejdą do II etapu konkursu. Komisja wybierze od czterech do ośmiu prac licencjackich i od pięciu do dziesięciu prac magisterskich. Pod uwagę brane są m.in. zbieżność tematu pracy z zakresem tematycznym konkursu, kompozycja pracy, przyjęta metodologia oraz warsztat badawczy. Wszyscy Autorzy, których prace zostaną zakwalifikowane do II etapu otrzymają upominki książkowe.
W II etapie komisja wybierze jedną pracę licencjacką i jedną magisterską, których Autorzy otrzymają nagrodę główną w konkursie. Komisja może przyznać także po jednym wyróżnieniu.
Ostateczny wynik konkursu zostanie podany do publicznej wiadomości 14 września (sobota) o godz. 12:00.
Wręczenie nagród odbędzie się 21 września br. (sobota) o godz. 10:30 w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Żurawia 4, sala 501, V piętro).
Poniżej przypominamy pozostałe zasady.
Polskie Towarzystwo Geopolityczne wraz z portalem Geopolityka.net ogłosiło konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską poświęcone sprawom międzynarodowym.
Do udziału zapraszono autorów prac powstałych w latach 2012-2013, z zakresu geopolityki, geografii, historii, stosunków międzynarodowych (politycznych, gospodarczych i kulturalnych), nauk politycznych, internacjologii, prawa międzynarodowego i innych nauk społecznych.
W konkursie zostanie przyznana jedna nagroda główna w każdej kategorii (praca licencjacka, praca magisterska), na którą składać się będzie dyplom, nagrody książkowe ufundowane przez PTG i sponsorów, członkostwo w PTG przy zwolenieniu ze składki członkowskiej za rok 2013, bezpłatny udział w konferencji naukowej pt. Metody badania polityki globalnej, oraz do wyboru: pełne sfinansowanie opublikowania fragmentu pracy jako rozdziału w monografii lub możliwość sfinansowania 80 proc. kosztów wydania całej pracy jako książki.
Z pozostałych prac zostaną wybrane wyróżniające się, których autorzy otrzymają nagrody książkowe.
Informujemy, że prace ocenia pięcioosobowa komisja konkursowa, złożona z członków Rady Naukowej i Zarządu Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego (osoby posiadające minimum stopień doktora), pod przewodnictwem przewodniczącego Rady, Pana prof. dra hab. Piotra Eberhardta.
Dla najlepszych uczestników możliwość współpracy z redakcją portalu Geopolityka.net.
Z poważaniem
Zarząd PTG i Redakcja Geopolityka.net