Warto przeczytać: Renata Knyspel-Kopeć, Grunwald w świadomości społeczeństwa polskiego

Warto przeczytać: Renata Knyspel-Kopeć, Grunwald w świadomości społeczeństwa polskiego

Knyspel-Kopec_GrunwaldWarto przeczytać: Renata Knyspel-Kopeć, Grunwald w świadomości społeczeństwa polskiego w drugiej połowie XIX i w XX wieku, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2014, ss. 250.

Czytelnikom portalu Geopolityka.net polecamy książkę ekspertki Instytutu Geopolityki, Pani dr Renaty Knyspel-Kopeć, poświęconą znaczeniu bitwy pod Grunwaldem w świadomości narodu polskiego w XIX i XX wieku. Warto dodać, że okładka książki to zdjęcie obrazu pt. "Podążający pod Grunwald", namalowanego przez Autorkę. 

Fragment recenzji ze strony Wydawcy:

Pracę naukową "Grunwald w świadomości społeczeństwa polskiego w drugiej połowie XIX i w XX wieku" oceniam jako potrzebną i ważną w dorobku współczesnej historiografii. Jest ona oryginalnym przedsięwzięciem, zwłaszcza z uwagi na przedstawienie problematyki badawczej w długiej i różniącej się od siebie perspektywie czasowej. Na opracowanie składają się cztery rozdziały, które wnoszą wiele ważnych informacji i często nowatorskich interpretacji. Dr Renata Knyspel-Kopeć dokonała opracowania w sposób kompetentny, krytyczny i wiarygodny, przez co publikacja ma zdecydowanie autorski charakter. Podjęcie tego tematu wymagało od autorki bardzo wielkiej erudycji i z tej próby wyszła ona zwycięsko, bowiem publikację tę cechuje wysoki poziom naukowy.

 prof. zw. dr hab. Kazimierz Bobowski

Książkę można kupić TUTAJ.

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze

komentarze

Powrót na górę