- przez admin
Kwartalnik "Przegląd Geopolityczny" został umieszczony w międzynarodowej bazie referencyjnej ERIH Plus, zawierającej wykaz czasopism naukowych z zakresu nauk społecznych i humanistycznych, kierujących się wysokimi wymogami naukowymi i etycznymi. Baza jest prowadzona przez państwową organizację Norwegian Centre for Research Data. ERIH Plus, nazywany "Listą Norweską", to obok tzw. "Listy Filadelfijskiej" jeden z najbardziej prestiżowych wykazów czasopism naukowych na świecie.
"Przegląd Geopolityczny", założony w 2009 r. przez dra Leszka Sykulskiego, jest obecnie czołowym polskim czasopismem naukowym poświęconym geopolityce. Włączenie kwartalnia do listy najbardziej prestiżowych czasopism naukowych w Europie to skutek wysokiej oceny poziomu naukowego polskich badaczy uprawiająych geopolitykę jako subdyscyplinę nauk politycznych i nauk geograficznych (geografii społecznej).
Mimo zakazu uprawiania geopolityki w Polsce po 1945 r., a po 1989 r. marginalizowania tej subdyscypliny naukowej, zaś w ostatnim czasie już bezpardonowego ataku na geopolitykę i geopolityków, nasze środowisko jest doceniane zagranicą.
Zachęcamy do przesyłania swoich artykułów naukowych i recenzji do redakcji "PG" (e-mail: redakcja@przeglad.org).
Mimo niesprzyjającej atmosfery dla uprawiania geopolityki w Polsce i licznych ataków medialnych, warto ją uprawiać. Geopolityka to jedno z kluczowych narządzi analiz strategicznych w najważniejszych państwach świata. Niszczenie geopolityki w Polsce, mającej takie, a nie inne położenie geograficzne, to więcej niż błąd. To zbrodnia.
Zachęcamy także do nadsyłania tekstów do umieszcznia na naszym portalu (redakcja@geopolityka.net) oraz do członkostwa w grupach dyskusyjnych poświęconych geopolityce w mediach społecznościowych:
Grupa Gepolityka i Geostrategia na Facebooku
Grupa czytelników i słuchaczy wykładów dra Leszka Sykulskiego
i oglądania geopolitycznych kanałów tematycznych na YouTube:
Polskie Towarzystwo Geopolityczne
Rozwijajmy wspólnie niezależną polską myśl strategiczną opartą na geopolityce i realizmie.
Redakcja portalu Geopolityka.net