“Przegląd Geopolityczny” w bazie ERIH Plus

“Przegląd Geopolityczny” w bazie ERIH Plus

PG_ERIH_PlusKwartalnik "Przegląd Geopolityczny" został umieszczony w międzynarodowej bazie referencyjnej ERIH Plus, zawierającej wykaz czasopism naukowych z zakresu nauk społecznych i humanistycznych, kierujących się wysokimi wymogami naukowymi i etycznymi. Baza jest prowadzona przez państwową organizację Norwegian Centre for Research Data. ERIH Plus, nazywany "Listą Norweską", to obok tzw. "Listy Filadelfijskiej" jeden z najbardziej prestiżowych wykazów czasopism naukowych na świecie. 

"Przegląd Geopolityczny", założony w 2009 r. przez dra Leszka Sykulskiego, jest obecnie czołowym polskim czasopismem naukowym poświęconym geopolityce. Włączenie kwartalnia do listy najbardziej prestiżowych czasopism naukowych w Europie to skutek wysokiej oceny poziomu naukowego polskich badaczy uprawiająych geopolitykę jako subdyscyplinę nauk politycznych i nauk geograficznych (geografii społecznej). 

Mimo zakazu uprawiania geopolityki w Polsce po 1945 r., a po 1989 r. marginalizowania tej subdyscypliny naukowej, zaś w ostatnim czasie już bezpardonowego ataku na geopolitykę i geopolityków, nasze środowisko jest doceniane zagranicą. 

Zachęcamy do przesyłania swoich artykułów naukowych i recenzji do redakcji "PG" (e-mail: redakcja@przeglad.org). 

Mimo niesprzyjającej atmosfery dla uprawiania geopolityki w Polsce i licznych ataków medialnych, warto ją uprawiać. Geopolityka to jedno z kluczowych narządzi analiz strategicznych w najważniejszych państwach świata. Niszczenie geopolityki w Polsce, mającej takie, a nie inne położenie geograficzne, to więcej niż błąd. To zbrodnia.

Zachęcamy także do nadsyłania tekstów do umieszcznia na naszym portalu (redakcja@geopolityka.net) oraz do członkostwa w grupach dyskusyjnych poświęconych geopolityce w mediach społecznościowych:

Grupa Gepolityka i Geostrategia na Facebooku 

Grupa czytelników i słuchaczy wykładów dra Leszka Sykulskiego 

i oglądania geopolitycznych kanałów tematycznych na YouTube:

Polskie Towarzystwo Geopolityczne

Leszek Sykulski

Rozwijajmy wspólnie niezależną polską myśl strategiczną opartą na geopolityce i realizmie. 

Redakcja portalu Geopolityka.net

 

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę