“Przegląd Geopolityczny” na liście czasopism punktowanych MNiSW

“Przegląd Geopolityczny” na liście czasopism punktowanych MNiSW

PG_logoInformacje naukowe

Miło nam poinformować, że rocznik „Przegląd Geopolityczny” został wpisany na nową listę czasopism punktowanych, ogłoszoną dziś przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (zob. komunikat MNiSW). Za publikację w „PG” przyznawane są 2 pkt. Publikacje naukowe w „Przeglądzie” mogą tym samym stanowić podstawę do otwierania przewodów doktorskich. Przegląd Geopolityczny został umieszczony w części „B” wykazu. Można go pobrać TUTAJ. Od roku 2014 „PG” ukazywać się będzie jako półrocznik.

„Przegląd Geopolityczny” wydawany jest od 2009 r. przez stowarzyszenie Instytut Geopolityki w Częstochowie. Ukazuje się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej czasopisma – www.przeglad.org.

Jest to pierwsze w historii czasopismo stricte geopolityczne, które trafiło na ministerialną listę czasopism punktowanych. W rozwoju instytucjonalnym geopolityki w naszym kraju jest to jedno z największych osiągnięć po 1989 r. Wpis na listę traktujemy jako wyróżnienie dla całego środowiska geopolitycznego w Polsce. Recenzentom z ministerstwa dziękujemy za docenienie potencjału naukowego polskich geopolityków. Wszystkim autorom prac dotychczas opublikowanych w „PG”, byłym i obecnym członkom Komitetu Naukowego i redakcji czasopisma składamy serdeczne podziękowania za zaufanie i wkład w jego rozwój.

Mamy nadzieję, że objęcie „Przeglądu Geopolitycznego” punktacją stanie się kolejnym czynnikiem aktywizującym rozwój środowiska naukowego geopolityków polskich. Wszystkich naukowców, prowadzących badania z zakresu tematycznego naszego czasopisma, zapraszamy do przysyłania swoich artykułów i recenzji na adres: redakcja@przeglad.org. Szczegóły dotyczące wymogów edytorskich znajdują się TUTAJ.

Promocja pierwszego numeru „PG” w 2014 r. odbędzie się podczas VI Zjazdu Geopolityków Polskich.

Redakcja „Przeglądu Geopolitycznego”

 

PG_numery

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze

komentarze

Powrót na górę