Polski MSZ aktywny w projekcie tworzenia Wielkiej Europy do 2030 r.

Polski MSZ aktywny w projekcie tworzenia Wielkiej Europy do 2030 r.

Greater_EuropeGeopolityka.net – Info

W dniach 8-9 października 2013 r. w Londynie odbyło się już drugie spotkanie zespołu zadaniowego ds. stosunków europejsko-rosyjskich, pracującego w ramach projektu badawczego pt. „Budowa Wielkiej Europy do 2030 r.”. Projekt został zainicjowany przez dyplomacje rosyjską. Stronę polską reprezentuje w nim rządowy Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (podległy MSZ). W pracach biorą także udział przedstawiciele Rosyjskiej Rady Spraw Międzynardowych (Rossijskij Sowiet po Mieżdunarodnym Diełom) i Europejskiej Sieci Przywództwa  (European Leadership Network). Pierwsze spotkanie odbyło się 22 marca br. w Moskwie.

Projekt kładzie nacisk na aspekty polityczne, gospodarcze i bezpieczeństwa w stosunkach między Federacją Rosyjską a krajami europejskimi. Projekt jest obliczony na dwa lata. Realizuje go specjalna grupa robocza, w skład której wchodzą przedstawiciele ELM, PISM i RSMD.

W powyższym kontekście, warto zapoznać się z raportem RSMD z ubiegłego miesiąca (nr 11/2013) pt. Rosja-Unia Europejska: potencjał partnerstwa (w j. angielskim). Do pobrania po kliknięciu w okładkę:

EU_Russia_report

Oprac. L.S.

Źródła: russiancouncil.ru, europeanleadershipnetwork.org

Fot. europeanleadershipnetwork.org

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze

komentarze

Powrót na górę