- przez admin
Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej z inicjatywy Doktorantów i Młodych Naukowców ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w już III Konferencji Młodych Naukowców na temat:
BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE I MIĘDZYNARODOWE WOBEC WYZWAŃ WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA
Wojna, konflikt zbrojny – dylematy i wyzwania
Mając na uwadze konieczność wielowymiarowego i kompleksowego podejścia do badań nad bezpieczeństwem oraz uwzględniając zainteresowanie poprzednimi edycjami konferencji, organizatorzy podjęli decyzję o jej kontynuacji. Wyrażają oni również nadzieję, że tegoroczna konferencja stanowić będzie rozwinięcie podjętej rok temu współpracy Młodych Naukowców i Doktorantów w dziedzinie nauk o bezpieczeństwie.
Tegoroczna edycja Konferencji poświęcona będzie szeroko pojętemu bezpieczeństwu narodowemu i międzynarodowemu ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z wojną i konfliktami zbrojnymi. W roku 2015 obchodzimy bowiem Jubileusz zakończenia II wojny światowej. Rocznica tego wydarzenia stanowi stosowny moment do uporządkowania wiedzy na temat współczesnych konfliktów zbrojnych i podjęcia próby wielokryterialnej refleksji nad istotą i charakterem konfliktów międzynarodowych i niemiędzynarodowych. Przede wszystkim, koniecznym wydaje się zwrócenie uwagi na kwestie terminologiczne w obrębie definicji związanych z wojną i konfliktem zbrojnym oraz omówienie dylematów natury prawnej pod kątem aktualności obowiązania norm prawa międzynarodowego i możliwości ich stosowania we współczesnych realiach stosunków wewnątrzpaństwowych i międzynarodowych.
Cel konferencji:
Celem konferencji jest przeprowadzenie interdyscyplinarnej debaty i wymiana poglądów dotyczących istoty i pojęcia wojny i konfliktu zbrojnego we współczesnych uwarunkowaniach bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego.
Ponadto, konferencja ma na celu:
- umożliwienie zaprezentowania przez Młodych Naukowców i Doktorantów wyników własnych badań oraz formułowanie istotnych problemów badawczych w obszarze bezpieczeństwa;
- określenie dylematów i wyzwań o charakterze definicyjnym związanych z wojną i konfliktem zbrojnym;
- omówienie doświadczeń podmiotów tworzących środowisko bezpieczeństwa oraz wniosków z nich wynikających;
- określenie perspektyw dla zrównoważonego rozwoju państw w środowisku bezpieczeństwa.
Miejsce i termin konferencji:
Konferencja odbędzie się w dniu 29 kwietnia 2015 r. w auli im. gen. broni Józefa Kuropieski w Akademii Obrony Narodowej (blok 14).
Jednocześnie, prelegentów i gości III KMN pragniemy zaprosić już 28 kwietnia na I Ogólnopolską Konferencję Naukową:
BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE – ASPEKTY TEORETYCZNE I FORMALNE
Kategorie teoretyczne i elementy praktyczne dydaktyki bezpieczeństwa narodowego
Akademia Obrony Narodowej we współpracy z innymi ośrodkami akademickimi organizuje ogólnopolską konferencję naukową mającą za cel diagnozę stanu teorii i praktyki bezpieczeństwa narodowego oraz określenie jego głównych kierunków rozwoju. Zamysłem organizatorów jest poszukiwanie i efektywne wdrażanie nowych formuł badawczych i edukacyjnych. Chodzi zatem o tożsamość właściwą naukom o bezpieczeństwie oraz o związane z nią: metodologię, paradygmaty oraz kierunki badań i kształcenia.
Jako Młodzi Naukowcy wierzymy, że dwudniowe obrady – wysłuchanie doświadczonych prelegentów i znawców bezpieczeństwa narodowego, a w drugim dniu zaprezentowanie własnych wyników badań – mogą przynieść wymierne efekty dla naszego rozwoju naukowego.
Kalendarium przygotowań:
- 20 kwietnia 2015 – ostateczny termin dokonania wpłat za uczestnictwo w konferencji;
- 20 kwietnia 2015 – termin nadsyłania formularzy rejestracyjnych i abstraktów;
- 17 maja 2015 – ostateczny termin nadsyłania pełnych tekstów referatów.
UWAGA!!!
Referaty niespełniające wymogów edytorskich nie będą przyjmowane do druku.
Wszystkie artykuły sprawdzane będą przez komisję redakcyjną pod względem ich treści merytorycznych i wymogów edytorskich, która to podejmie ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu do druku.
Rada Naukowa
- prof. zw. dr hab. inż. A. GLEN
- prof. zw. dr hab. inż. W. KITLER
- płk prof. zw. dr hab. inż. M. MARSZAŁEK – przewodniczący Rady Naukowej
- płk prof. zw. dr hab. inż. G. SOBOLEWSKI
- prof. zw. dr hab. inż. R. SZPYRA
- dr hab. Małgorzata CZURYK
- dr hab. Mirosław KARPIUK
- płk dr hab. T. KOŚMIDER
- płk dr hab. J. TYM
- dr K. BADŹMIROWSKA-MASŁOWSKA
- ppłk dr D. NOWAK
Komitet organizacyjny:
mgr Malwina KOŁODZIEJCZAK
mgr Damian DOMAŃSKI
mgr Marcin BŁOŃSKI
mgr Ewelina CZERWIŃSKA
mgr Marcin KAMASSA
mgr Aleksandra KOTKOWSKA
mgr Michał PRZYBYLAK
Przydatne linki:
http://wbn.aon.edu.pl/bezpieczenstwo-narodowe-miedzynarodowe-wobec-wyzwan-wspolczesnego-swiata/4275
https://www.facebook.com/events/857196421040461/