Chwała Bohaterom – popieramy akcję ZHR

akcjaPortal Geopolityka.net objął patronatem medialnym akcję Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej pt. „Chwała Bohaterom”. Poniżej informacje ze strony www.chwalabohaterom2013.pl, do której odwiedzenia zapraszamy.

 

"Chwała Bohaterom" to akcja, która nie ma ograniczeń wiekowych. Zachęcamy do udziału całe rodziny, dorosłych, jak i dzieci, a w szczególności wszystkich harcerzy i harcerki, wędrowników i wędrowniczki, zuchy i zuchenki. Niech każdy z nas będzie bohaterem i zadba o pamięć osób, które zasłużyły się dla naszego kraju. Celem naszej akcji jest uczczenie polskich Bohaterów! A jak tego dokonać?

To nic trudnego! Wystarczy:

1. Kupić znicz i okleić go kartką wg wzoru, który można pobrać z naszej strony internetowej – LINK i wydrukować.

Zadbaj również o oklejenie kartki taśmą klejącą, tak, aby w przypadku deszczu ona nie zamokła. Jeśli chcesz zaznaczyć, że to właśnie ty odnalazłeś grób tego bohatera oraz jeśli jesteś uczniem możesz dopisać tam ręcznie także nazwę swojej szkoły lub jeśli jesteś harcerzem to nazwę swojej drużyny, czy środowiska. Możesz także napisać tam po prostu „Znicz postawił(a) <imię i nazwisko>”- to zależy już tylko od Ciebie.

2. Odnaleźć grób bohatera zasłużonego dla naszego kraju. Myśląc o bohaterach mamy na myśli osoby, które odznaczyły się męstwem, niezwykłymi czynami i ofiarnością dla innych. Zależy nam, aby odnaleźć groby także tych cichych bohaterów, o których często bardzo wiele osób już zapomniało.

3. Położyć na nim znicz i zrobić zdjęcie. Bardzo zależy nam, aby na zdjęciu widać było osobę, która kładzie znicz oraz nagrobek bohatera. Po postawieniu zniczu pamiętajmy również o modlitwie w intencji bohaterów.

4. Zdjęcie należy wgrać na naszej stronie internetowej w zakładce „ZGŁOŚ ZDJĘCIE”.

Zdjęcia będą przez nas weryfikowane i po zatwierdzeniu pojawią się w naszej galerii na stronie internetowej. W przypadku, gdy wypełnione informacje będą niepełne będziemy się kontaktować mailowo z uczestnikami akcji.

I to tak naprawdę tyle. Zachęcamy wszystkich do promowania akcji w swoich rodzinach i środowiskach. Przekazujcie wieść o Chwale Bohaterom wśród swoich znajomych!

Na zdjęcia czekamy od 30 października 2013r. do 12 listopada 2013r.! Wszystkie na bieżąco będą weryfikowane i umieszczane na stronie internetowej naszej akcji. Uczcijmy razem pamięć naszych polskich bohaterów!

Kontakt: chwala.bohaterom@zhr.pl

www.chwalabohaterom2013.pl

 

Chwała bohaterom 2013

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze

komentarze

Powrót na górę