Anna Dyner: Rosja, powrót potęgi?

Polecamy video wykład Nowej Politologii z udziałem analityka PISM-u Anny Dyner pt. Rosja, powrót potęgi?”. W kontekście wydarzeń na Ukrainie warto spojrzeć na budowanie mocarstwowości regionalnej i światowej przez Rosję z szerszej perspektywy.

Anna Dyner odnosi się do kwestii konfliktu w Syrii i „powstrzymania”  interwencji USA w tym kraju, wpływu Rosji na negocjacje  nuklearne z Iranem czy tzw. „bliskiej zagranicy”- próby odciągania krajów Partnerstwa Wschodniego z orbity wpływów UE.

W wykładzie podjęte zostaną również zagadnienia napiętych relacji na linii Federacja Rosyjska- NATO i rozmieszczenia Iskanderów w Obwodzie Kaliningradzkim, a także przejęcia dyżuru bojowego nad Białorusią. W jakim stanie jest armia rosyjska? Czym była reforma Sierdiukowa? Na jak długo uda się Rosji utrzymać status mocarstwa?

Wykład został nagrany 19 grudnia 2013r

*Anna Dyner– politolog, specjalista do spraw wschodnich. Jej zainteresowania obejmują politykę wewnętrzną i zagraniczną Białorusi oraz rolę jaką odgrywa Rosja na obszarze postradzieckim.  W PISM zajmuje się Białorusią oraz Rosją.

Źródło: Nowa Politologia

Photo: Patrick Gruban, CC 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze

komentarze

Powrót na górę