Turkmeńsko-niemiecka współpraca gospodarcza

Turkmeńsko-niemiecka współpraca gospodarcza
TurkmenbasyGeopolityka.net – Info

23 maja 2013 r. prezydent Turkmenistanu Gurbanguły Berdymuchammedow spotkał się z prezesem i dyrektorem generalnym koncernu Mangold Consulting GmbH, Klausem Mangoldem.

Celem spotkania było omówienie perspektyw współpracy turkmeńsko-niemieckiej w takich obszarach gospodarki jak: sektor paliwowo-energetyczny, rolnictwo, transport, budownictwo, ochrona zdrowia i przemysł medycznego, sektor finansowy i bankowy oraz sektor wysokich technologii. Mangold podkreślił zainteresowanie niemieckiego kapitały do kontynuowania współpracy z Turkmenistanem.

Podczas spotkania szef Mangold Consulting Gmbh poruszył również problematykę partnerstwa w rozwoju infrastruktury portowej, a także w zakresie dostaw energii do rynków europejskich.

Klaus-MangoldKlaus Mangold – sylwetka
Klaus Jürgen Mangold urodził się 6 czerwca 1943 r. w Pforzheim w Badenii-Wirtembergii. Studiował prawo i ekonomię w Genewie, Londynie, Monachium i Heidelbergu. W 1973 r. uzyskał  doktorat z prawa. Pracował dla firm z różnych sektorów gospodarki.  W 1985 roku został prezesem Rhodia AG, spółki należącej do francuskiego koncernu chemicznego Rhone-Poulenc. W 1991 r. został przewodniczącym zarządu Quelle Schickedanz AG & Co. Cztery lata później został członkiem zarządu Daimler-Benz AG i CEO Debi. W 2002 r. zajął fotel prezesa konsorcjum Toll Collect. Rok później został członkiem zarządu DaimlerChrysler i prezesem DaimlerChrysler Services AG. Kiedy odszedł z fotela prezesa tego koncerny doradzał swojemu następcy Jürgenowi Schremppowi ws. inwestycji w Europie Wschodniej. W 2004 r. znalazł się w zarządzie niemieckiego oddziału banku inwestycyjnego Rothschild we Frankfurcie. Od 2000 do 2010 roku pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Stosunków Gospodarczych z Europą Wschodnią, organizacji promującej eksport niemieckich firm w tej części Europy. Od 2011 r. jest przewodniczącym rady nadzorczej TUI AG. W 2005 r. został konsulem honorowym Federacji Rosyjskiej w Badenii-Wirtembergii. Odznaczony m.in. francuską Legią Honorową. Jest profesorem Europejskiej Szkoły Biznesu w Schloss Reichartshausen w Hesji.

Geopolityka.net
(oprac. L.S.)
  Info: turkmeninform.com, 2013.astanaforum.org,
investing.businessweek.com
Foto: comtourist.com, 2013.astanaforum.org
 
 
Print Friendly, PDF & Email

Komentarze

komentarze

Powrót na górę