Portal

logo_IG

Geopolityka.net – polski portal o geopolityce zainaugurował swoją działalność 5 grudnia 2011 r. Witryna ukazuje się pod patronatem naukowym Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. 

Celem serwisu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu geopolityki, stosunków międzynarodowych, nauk o polityce oraz problematyki bezpieczeństwa. Portal ma charakter naukowy (zamieszczamy m.in. artykuły z czasopism naukowych, rozdziały z monografii oraz preprinty), edukacyjny i informacyjny, jest apolityczny (nie identyfikujemy się z żadną ideologią) i służy wymianie poglądów oraz ożywianiu badań naukowych w zakresie spraw międzynarodowych. W serwisie zamieszczane są także informacje o nowościach wydawniczych z zakresu geopolityki i spraw międzynarodowych, recenzje, wywiady z ekspertami oraz komentarze do wydarzeń bieżących. Artykuły naukowe zamieszczane na portalu bez podania źródła pierwotnej publikacji mają charakter preprintów. 

Opiekunem naukowym portalu jest prof. dr hab. Andrzej Piskozub. Redaktorem naczelnym jest dr Leszek Sykulski.


Patronem portalu jest Stańczyk

"Stańczyk w czasie balu na dworze królowej Bony wobec straconego Smoleńska"

Obraz pędzla Jana Matejki (1862 r.). Źródło: Galeria Malarstwa Polskiego

 

Przedruki tekstów z Geopolityka.net są dopuszczalne wyłącznie po uzyskaniu zgody redakcji (zakładka: Kontakt) i pod warunkiem podania aktywnego linka do danego tekstu na naszym portalu.

Poglądy wyrażane przez autorów tekstów zamieszczanych na Geopolityka.net nie stanowią oficjalnego stanowiska redakcji i wydawcy portalu.

 

 

stat4u